Zaczerpnięte z natury- Aneta Godyń

Biblioteka Publiczna Gminy Sulechów serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa sulechowianki Pani Anety Godyń pt. "Zaczerpnięte z natury".
Wernisaż odbędzie się 9 października o godzinie 17:00 w Galerii Artystycznej Między Książkami.
Parę słów od artystki:
Tworzyć ( bo nie tylko malować) lubiłam od najmłodszych lat, dlatego w tym kierunku wybrałam drogę zawodową. Najpierw Liceum Plastyczne w Zielonej Górze, a później wydział artystyczny Uniwersytetu Zielonogórskiego. Obecnie uczę plastyki w Szkole Podstawowej nr 3 w Sulechowie.
Malarstwo jest dla mnie nie tyle pasją, co drugim światem, w którym mogę odetchnąć. Odskocznią od codzienności i zanurzeniem się we własnej, stworzonej przez siebie magicznej rzeczywistości.
Inspiracji dostarcza mi przede wszystkim natura, która nas otacza. Dlatego moje prace przepełnione są kwitnącą roślinnością i motywami zwierzęcymi, zwłaszcza ptakami i końmi. Przetwarzam tą rzeczywistość w baśniowy trochę dekoracyjny świat pełen przenikających się barw i przeplatających się, płynnych linii.
Ulubione techniki to farby olejne i akwarele, które dają wiele możliwości, choć bardzo różnią się sposobem malowania.
Swoje prace prezentowałam na kilkunastu wystawach indywidualnych: w Sulechowie, w Trzebiechowie, w Kargowej, w Bojadłach. A także na wystawach zbiorowych w Sulechowie, w Zielonej Górze i na „Salonie Jesiennym” w Żarach.
W dorobku artystycznym mam też ilustracje do książek oraz nagrody i wyróżnienia w konkursach ogólnopolskich organizowanych przez ZNP.
To, co maluję można zobaczyć na FB Aneta Godyń – malarstwo i rękodzieło.